Дуљај гледао – Партизан надиграо Будућност

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2024
Кошаркаши Партизана славили су у првој полуфиналној утакмици АБА лиге против Будућности. Изабраници Жељка Обрадовића на крају су, уз успоне и падове у игри, однели победу резултатом 78:67. Сада је 1:0 у серији која се сели у Подгорицу.
Партизан је много боље почео утакмицу, играо је добру одбрану и на крилима такве партије водио са 11 поена предности током прве четвртине.
Занимљиво је и да је подршку црно-белим кошаркашима пружио Игор Дуљај, дојучерашњи тренер фудбалера Партизана.
Кошаркаши Будућности почели су боље да играју у другој деоници, црно-бели су са лошим скоком упали у нервозу, нису успевали да дођу до кошева, али су се тргнули после тајм-аута Жељка Обрадовића и на полувреме отишли са 41:29.
У наставку је Партизан имао неколико прилика да преломи утакмицу, али је будућност на уласку у последњи минут спустила разлику на само четири поена.
Код Партизана је најефикаснији био Зек Ледеј са 15 поена, Френк Камински је дао 13, а Пантер и Алекса Аврамовић по 11. Капитен Пантер је за 30 минута постигао седам поена уз шут 2/4 за два, 0/4 за три, 3/3 слободна бацања и пет изгубљених лопти.
Јоан Макунду је дао 14 поена за Будућност, Ферел 13, а Кенан Камењаш 12.
Други меч полуфиналне серије игра се у уторак 7. маја у Подгорици. Евентуална "мајсторица" планирана је за 10. мај.
Полуфинална серија између Црвене звезде и Меге почиње у петак.