Коментаришући чињеницу да Запад често демонизује руског председника и одговарајући на питање да ли историју ствара народ или то чини један човек, Бениш је рекао да се без једне конкретне харизматичне личности не може стварати историја.
Он је, међутим, додао и то да једна личност не може да функционише сама, већ да она са собом носи и представља идеју, коју прима народ.
„Путин изражава ту идеју 'руског света', за коју сада доказује да је способна да живи. Надам се да ће Запад схватити да је ступио у сукоб не само са Русијом, већ са културом која је способна да подржава и друге, у том смислу и западну цивилизацију", рекао је он за радио Спутњик.
Он је оценио да је припајање Крима доказало да „руски мир“ заиста постоји.
„Русија и Крим су као мајка и син“, истиче Бениш који је и главни идеолог друштвеног покрета „Антимајдан“.
„Деведесетих година се међу њима успоставила граница — руско-украјинска и то је било болно за све. На почетку се могло истрпети, јер људи који су живели у Украјини нису себе одвајали од Русије“, рекао је Бениш.
Према његовим речима, Украјина је после Мајдана била отцепљена „као да су је ножем одсекли“.
Украјинска власт се тада, како каже, одрекла Русије, њеног језика, културе, историјског наслеђа, цркве и војних победа.
Међутим, према његовим речима, истина је јача од снаге и лукавости, што је показао и референдум на Криму прошле године, када је 90 одсто изашлих гласало за повратак у састав Русије.