Руска телевизија као пример наводи реченицу из репортаже Си-Ен-Ена: „Авиони плаше становнике предграђа Алепа. Погледајте ексклузивни аматерски снимак ваздушних удара које је, вероватно, извршила Русија“.
Медији се често позивају на „неименоване изворе“. Како је рекла водитељка Би-Би-Сија: „Емитујемо видео-снимак, али не можемо да кажемо дефинитивно шта се приказује на њему“. Ројтерс користи израз попут „Не можемо да потврдимо, али…“ док Си-Ен-Ен, говорећи о могућим последицама руске кампање у Сирији, приказује снимке терористичких напада у Русији.
Коментаришући ово, амерички медијски аналитичар Мајкл Леброн, познатији под надимком Лајонел, каже:
„Замислите да се у некој земљи прилог о америчком бомбардовању положаја Ал Каиде приказује уз упозорење ’11. септембар би могао да се понови!‘ Наравно да ће Американци бити веома изненађени: Шта то говорите? Шта то заправо значи? Да ли мислите да их провоцирамо да изведу терористичке нападе?“
Си-Ен-Ен такође сматра да начин на који Кремљ приказује ваздушне нападе на Исламску државу личи на „компјутерску игрицу“, заборављајући како је ова медијска кућа извештавала поводом америчке кампање у Ираку. Сувише оптимистична слика је тада снимана са неколико камера, док су новинари пратили сваки корак војника.
Разлог такве медијске кампање против руске војне кампање је једноставан. Све што Москва ради у Сирији је неисправно — сматра званични Вашингтон. То значи да ће, из њихове перспективе, управо Русија сносити одговорност за све евентуалне трагичне догађаје у Сирији.