„Да, Јутјуб је професионални сервер. Међутим, специјализација Јутјуба није продаја професионалног садржаја, као код онлајн-биоскопа, већ у коришћењу углавном корисничког сервиса. Зато, јасно саопштавамо да овај закон никако не ограничава Јутјуб“, навео је Волин.
Раније је „Комерсант“ саопштио да предлог закона предвиђа ограничавање до 20 одсто страног учешћа у организацији аудио-визуелних услуга са посетом од преко 100.000 људи месечно. У ову групу улази Јутјуб који припада америчком Гуглу. Ако закон буде донет, компанија ће морати да изгради додатну инфраструктуру или постављати садржаје на серверима у иностранству. У том случају пут од сервера до корисника постаће дужи и захтеваће више трошкова комуникационих оператера.
У комитету за правна питања Медијскокомуникационог савеза сматрају да закон ограничава конкуренцију и да је усмерен на добијање користи одређених тржишних играча.
Како је саопштио „Комерсант“ у савезу постоје несугласице поводом амандмана на закон. На њиховом доношењу инсистирају „Гаспром медија“ и „СТС медија“, који су иницирали закон, одмах након што је о свом уласку у Русију саопштила амерички онлајн-биоскоп „Нетфликс“.