У тексту који се позива на косовску обавештајну агенцију стоји да Б.Н. прикупља средства из западних земаља присутних на Косову, а наведен је и низ имена и презимена Срба који се оптужују за шпијунажу у корист Русије.
УНС и ДНКиМ траже да косовска медијска заједница, професионална удружења и Савет за штампу хитно реагују на такво писање јавног сервиса, чији су текст преузели и други албански медији на Косову.
УНС и ДНКиМ очекују од мисије ОЕБС-а на Косову и осталих међународних представника да се јавно огласе поводом писања РТК-а, посебно имајући у виду да је лажна вест коју је објавио јавни сервис РТК била покретач насиља над Србима у марту 2004. године, када је објавио да су за утапање два албанска дечака у реци Ибар на северу Косова криви Срби.
Удружења истичу да се таквим писањем у животну опасност не доводи само „познати српски новинар Б. Н.“, већ и група људи која је без икаквих доказа и фотографија, именом и презименом, означена за руске шпијуне.
Они подсећају да је на Косову и Метохији убијено и нестало седам српских новинара и медијских радника у периоду од 1998. године до 2000. године, а да до данас ниједан починилац није откривен, нити Еулекс ни надлежне службе на Косову и Метохији ишта раде по питању истрага.