На ово решење суда не постоји право жалбе, али ће списи предмета по службеној дужности бити прослеђени Апелационом суду у Београду на коначну одлуку.
Кривично ванрасправно веће суда је 8. фебруара донело решење којим је одбило као неосновану молбу Министарства правде Црне Горе за изручење Ристића, прецизирала је за Танјуг портпаролка суда Бојана Станковић.
Црна Гора тражи Ристића у циљу кривичног гоњења по наредби о измени и проширењу наредбе о спровођењу истраге Специјалног државног тужилаштва Црне Горе због кривичних дела стварања криминалне организације и тероризма у покушају из Кривичног закона Црне Горе.
Доносећи ову одлуку суд у Београду је имао у виду релевантне одредбе Закона о међународној правној помоћи у кривичним стварима, одредбе Кривичног законика, Закона о кривичном поступку, као и одредбе из Уговора изручењу држављана између Србије и Црне Горе од 29. маја 2009.
На основу законских одредби и чињеничног стања описаних у наредби црногорског тужилаштва којом се Ристићу ставља на терет да је дела извршио на територији Србије, судско веће је одлучило да у конкретном случају нису испуњене претпоставке за изручење Ристића по молби министарства правде Црне Горе.
Виши суд у Крагујевцу је међутим крајем јануара усвојио захтев за изручење Предрага Богићевића Црној Гори, која га тражи због сумње да је учествовао у планирању терористичких аката пред одржавање парламентарних избора прошле године у тој држави.
Крагујевачки суд је донео решење којим је утврдио да су испуњени услови за изручење Богићевића, а на то решење његов бранилац је изјавио жалбу о којој треба да одлучи Апелациони суд у Крагујевцу.
Богићевић је у екстрадиционом притвору, док је Ристић на слободи.
Србија и Црна Гора имају билатерални уговор о узајамном изручењу држављана који регулише услове изручења.
Богићевић и Ристић ухапшени су у Крагујевцу и Београду 13. јануара по међународној потерници Црне Горе.
Почетком децембра 2016. године за њима двојицом, као и још двојицом држављана Русије, расписана је потерница Црне Горе због сумње да су организовали криминалну групу која је за изборни дан планирала упад у Скупштину, хапшење и ликвидацију тадашњег премијера Мила Ђукановића.
Црногорско тужилаштво води поступак против групе од 18 држављана Србије и двојице држављана Русије, а већина их је у притвору у Подгорици.
Неки су недавно склопили споразум о признању кривице са црногорским тужилаштвом, пренели су подгорички медији.