Јокић одличан у новом поразу, Марјановић промашивао и скакао /видео/

© AP Photo / Jack DempseyНикола Јокић у дуелу са кошаркашем Вашингтон Визардса
Никола Јокић у дуелу са кошаркашем Вашингтон Визардса - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Српски кошаркаши Никола Јокић и Бобан Марјановић имали су запажене утакмице у поразима својих екипа, у НБА ноћи између четвртка и петка.

Јокићеви Денвер Нагетси изгубили су меч од Вашингтон Визардса на домаћем терену резултатом 112:110.

Потенцијални МВП лиге је у четвртом поразу у претходних шест мечева учествовао са 24 поена (9/18 из игре), 11 скокова, седам асистенција и две блокаде.

Денвер је преузео контролу над утакмицом почетком последње четвртине, али на крају пао после неизвесне завршнице.

Нагетси су у последњем минуту имали два шута за победу, али Џамал Мареј и Факундо Кампацо нису били прецизни.

Код победника су се истакли Бредли Бил са 33 поена (10/9) и по четири скока и асистенције, Руи Хачимура са 20 поена и Расел Вестбрук са трипл-даблом од 16 поена и по десет скокова и успешних додавања.

Легендарни амерички кошаркаш Шекил О'Нил - Sputnik Србија, 1920, 24.02.2021
Јокић натерао О'Нила да пусти српски језик у америчком студију /видео/

Израелски кошаркаш српског порекла Дени Авдија је за нешто мање од 20 минута уписао по два поена и скока и једну асистенцију.

Поред Јокића у екипи из Колорада добро су одиграли Џамал Мареј, који је имао 34 поена (12/23) и по шест скокова и асистенција, као и Мајкл Портер јуниор са 18 поена и десет ухваћених лопти.

Марјановићеви Далас Маверикси поражени су на гостовању Филаделфија 76ерсима резултатом 111:97.

Даласу је тиме прекинута серија од две узастопне победе, а Марјановић је добио прилику у стартној петорци због одсуства Кристапса Порзонгиса.

Боби је прилику искористио да забележи седам поена, 12 скокова и једну блокаду, али је до поменутог кошгетерског учинка дошао са лоших 3/11 из игре.

Филаделфија је меч решила крајем првог полувремена, када је дошла до тада максималних +20. Далас је током треће четвртине успевао да направи неколико мини-серија, али недовољно да угрози предност ривала.

Марјановић је одиграо одличну одбрану над главним играчем 76ерса Џоелом Ембидом, који је до 23 поена и девет скокова дошао после 5/20 из игре.

По 15 поена имали су Сет Кари и Бен Симонс, док је 14 убацио Двајт Хауард.

Лука Дончић је био најефикаснији у пораженом саставу са 19 поена (6/13) и четири асистенције. Џош Ричардсон је имао 13, а Тим Хардавеј јуниор 12 поена.