Олимпијски пламен Токио 2020. - Sputnik Србија, 1920
Олимпијске игре у Токију
Кошарка, тенис, одбојка, ватерполо... Србија на Олимпијским играма у Токију има 86 представника – ко су они, када наступају и шта се од њих очекује сазнајте уз Спутњик спорт.

Грчка чека Србију, Хрватска поново кобна по Црну Гору!

© REUTERS / GONZALO FUENTESВатерполисти Грчке славе победу против Мађарске на Олимпијским играма
Ватерполисти Грчке славе победу против Мађарске на Олимпијским играма - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2021
Ватерполисти Грчке пласирали су се у финале Олимпијских игара савладавши Мађарску, док су Хрвати савладали Црну Гору у борби од 5. до 8. места.
Грчка је победила Мађарску резултатом 9:6 и уписала шесту победу у седам одиграних мечева у Токију, те остала без пораза (реми са Италијом).
У великом финалу Грци ће се састати или са Србијом или са Шпанијом, након другог полуфинала које је на програму од 12.50.
Грци су прву четвртину добили са 2:1, а минималну предност чували све до последњег квартала.
У последњих осам минута су додали гас, одлепили се на недостижну предност и заслужено прошли у борбу за злато.
Најбољи код победника био је Стилијанос Аргиропулос Канакакис са четири гола, а пратио га је Константинос Јувецис са два.
На другој страни најбољи стрелац екипе био је Кристијан Манхерц са два гола.
Хрватска се пласирала у борбу за пето место победивши Црну Гору резултатом 12:10.
Хрвати су сачували предност од два гола из првог полувремена и други пут на турниру успели да савладају Црногорце.
За пето место Хрватска ће се борити са бољим из дуела Италије и САД, док ће поражени из тог дуела играти за седму позицију са Црном Гором.
Хрватску је до победе водио Анте Вукићевић са три гола, док су по два имали Јосип Врлић, Лука Лончар и Лорен Фатовић.
На другој страни три гола је постигао Александар Ивовић, а по два су имали Душан Матковић и Мирослав Перковић.