Голман Металца се обрукао – Партизан бежи Звезди осам бодова!

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2021
Фудбалери Партизана савладали су екипу Металца резултатом 3:1 у петом колу Суперлиге.
Почела је утакмица мирно, али видело се да Партизан вреба прилику од самог старта.
Већ у седмом минуту најбољи стрелац црно-белих Рикардо Гомеш погодио је после асистенције Милоша Јојића за 1:0.
Изненадио је после само два минута Металац, имао је прилику Филип Ступаревић али погодио је пречку.
Партизан је играо офанзивно и нападао, посед лопте је такође био на њиховој страни, али се гости нису повукли.
У 29. минуту Синиша Саничанин није успео да избије лопту, а онa је дошла до Ступаревића који другу прилику успешно реализује за 1:1.
На крају првог полувремена, Данило Пантић имао је прилику да поново доведе Партизан у вођство, али прејако је шутирао па се тако на паузу отишло са нерешеним резултатом.
Добру одлуку донео је Александар Станојевић када је на почетку другог полувремена у игру убацио Бибарса Натха.
Матеја Масларевић, голман Металца, оборио је Гомеша, судија је свирао пенал а Натхо га успешно извео за 2:1.
Играо се 68. минут, а Јојић је сјајно дошао до лопте и спретно сачекао Натха који је још једном затресао мрежу.
Ово је друга утакмица на којој је Натхо постигао два гола.
До краја утакмице није било већих прилика, а Партизан је још једну утакмицу завршио победом.
Црно-бели увећали су предност у односу на Црвену звезду која је претходно изгубила од Радника из Сурдулице.
Александар Станојевић који је на дан утакмице са Металцем прославио рођендан, истакао је да су гости намучили Партизан.
„Мучио нас је Металац, нису стварали шансе, али су нас мучили. На крају смо успели да дођемо до победе у другом полувремену“, рекао је Станојевић након 13. победе Партизана.