Неуспешно вече за Марјановића и Бјелицу у НБА /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићЛопта у обручу
Лопта у обручу - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2021
Српски кошаркаши Бобан Марјановић и Немања Бјелица доживели су пораз у НБА лиги у ноћи између суботе и недеље.
Марјановићев Далас је изгубио на домаћем терену од Мемфиса резултатом 90:97.
Маверикси су били значајно ослабљени јер Лука Дончић и Кристапс Порзингис нису играли, а Марјановић није дао позитиван допринос.
Бивши ас Црвене звезде је на паркету провео 11 минута и за то време убацио два поена, уз 1/5 из игре, и додао седам скокова.
Далас ни у једном тренутку утакмице није имао предност и Мемфис, који је такође био ослабљен повређеним Џа Морентом, је имао двоцифрену разлику практично свих 48 минута.
Најбољи код поражених био је Тим Хардавеј са 29 поена и седам скокова, док је код победника Дезмонд Бејн убацио 29 поена уз девет ухваћених лопти, а истакао се и Тајус Џоунс са 16 поена, шест скокова и седам асистенција.
Бјелица и његов Голден Стејт доживели су неочекиван пораз од Сан Сантонија на свом паркету, резултатом 112:107.
Вориорси су ноћ раније прекинули најдужи низ (18) победа ове сезоне који су држали Финикс Санси, а онда потпуно подбацили против на папиру доста слабијих Спарса.
Бјелица је играо нешто више од 13 минута и за то време имао девет поена (4/6) и по скок и украдену лопту.
Изабраници Грега Поповича шокирали су домаћина на самом старту и фуриозном игром успели да дођу до чак +22 у једном тренутку друге деонице.
Вориорси су успели да се врате у меч, а онда и потпуно неочекивано поведу крајем четврте четвртине. Ипак, Спарси су били бољи у финишу и некако су успели да дођу до тријумфа, осмог у сезони.
Дерик Вајт је био најефикаснији са 25 поена, а нова одлична партија виђена је од Дежонте Мареја, који је имао 23 поена, 12 скокова и седам асистенција.
На другој страни Стеф Кари је имао 27 поена, али на трагичних 7/28 из игре, уз шта је додао осам скокова и пет асистенција. Џордан Пул је постигао 15, а Демион Ли 14 поена.
Јокић о „дуелу“ са чувеним америчким режисером и – коњима /видео/
Србин актер највећег пораза у историји НБА – Оклахома изгубила 73 разлике /видео/