Србија - Бугарска, одбојкашице - Sputnik Србија

Тежак и важан преокрет Српкиња против Бугарки!

Одбојкашице Србије забележиле су веома тешку и важну победу над Бугарском на Светском првенству – 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9). Србија је повела са 1:0, потом су Бугарке преокренуле на 1:2, али су наше репрезентативке у петом сету дошле до великог тријумфа. Другог на светској смотри најбољих одбојкашица.
Некако се Србија мучила од самог старта дуела, Тијана Бошковић је играла мало испод свог нивоа, док Бранкица Михајловић никако није могла да ухвати прави ритам.
Зато је битан потез селектора Данијелеа Сантарелија било увођење Саре Лозо на место примача, а потом је и Ана Бјелица имала сјајне потезе, посебно у четвртом и петом сету.
Био је ово лошији меч Србије него против Канаде, тешка је била утакмица, али је најважније да су наше девојке дошле до победе против врло незгодних Бугарки које су јако мало грешиле.
Сваки поен морао је поштено да се заради. Бјанка Буша одиграла је врхунски меч, један од бољих у досадашњој каријери и значајно је допринела тријумфу над Бугарском. Освојила је чак 26 поена!
Уколико она и Лозо наставе у истом ритму, а Бошковићева проигра како зна, неће бити проблема за нашу репрезентацију у будућим мечевима.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
18:23 26.09.2022
КРАЈ - Победа Србије!
18:21 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 13:9 – Србија пред победом
Воде наше репрезентативке са 13:9 и сада су пред победом после лошег сервиса Тодорове.
18:18 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 10:5 – Буша!
После сјајне игре Бјанке Буше Србија води са 10:5! Јако су наше репрезентативке близу победе.
18:14 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 8:2 – Расположена Бјелица
Ана Бјелица игра јако добро данас и допринела је много својим уласком.
18:10 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 4:0 – Србија боље отвара пети сет
Ево и блока, ево поена Лозо, Србија боље отвара тај-брејк!
18:06 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21 – Идемо у пети сет
Ушли смо у пети сет. Србија је успела да избори нови сет у коме ће се одлучивати о победнику - 2:2. У четвртом је Србија била боља са 25:21.
18:04 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 23:21 – Србија води
Србија води, али је разлика све мања... Бугарке прете.
17:57 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 20:13 – Све смо ближи петом сету
Сада је већ јасно да ће се играти пети сет, осим ако не буде неких преокрета.
17:54 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 17:13 – Србија близу изједначења
Добар потез Ане Бјелице, разиграле су се наше девојке и то се одмах види на резултату – 17:13
17:46 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 10:7 – Добра серија Србије
Ево серије Србије, Буша је прорадила у нападу, дошао је и блок и сада све изгледа позитивније.
17:42 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 6:6 – Паскова игра одлично
Бугарска игра одличну одбојку, Србија некако летаргично, Паскова погађа у нападу и у четвртом сету се игра поен за поен.
17:39 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 3:3 – Више нема чекања
Сада Србија мора да крене да игра своју најбољу одбојку иначе следи први пораз на Светском првенству где бранимо злато.
17:34 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27 – Бугарска води 2:1 у сетовима
Није добро, Бугарска је сада на сет од победе. Бошковићева је изблокирана у најважнијем моменту.
17:31 26.09.2022
25:21, 22:25, 23:24 – Неизвесно је
Игра се поен за поен, прорадио је блок нашој репрезентацији, али Бугарке имају прву сет лопту.
17:28 26.09.2022
25:21, 22:25, 20:21 – Бугарска води
Бугарска води, али је добар блок Бјанке Буше сачувао шансе нашој репрезентацији.
17:23 26.09.2022
25:21, 22:25, 15:17– Три поена у низу Бугарки
Бугарска је ушла у низ освојених поена и сада преокрећу ситуацију. Није добро и могли би да буде врло опасно.
17:19 26.09.2022
25:21, 22:25, 14:13– Србија диктира ритам
Србија диктира ритам у овом сету, али не успева никако да се одлепи резултатски.
17:12 26.09.2022
25:21, 22:25, 9:9 – Велика борба
У трећем сету гледа се велика борба, а велики је проблем је што Бугарке готово да не греше и доводе наше играчице у ситуацију да морају да подигну ниво игре ако желе тријумф.
17:03 26.09.2022
25:21, 22:25, 1:1 – Почео је трећи сет
Михајловићева није у ритму, зато ће сада Сара Лозо бити на правом испиту да покаже шта уме и зна. Потребна је помоћ Бошковићевој у нападу.
16:56 26.09.2022
25:21, 22:25 – Сада је нерешено
Бугарска долази до сета и сада је 1:1. Србија није имала довољно расположених играчица у овом сету, напади нису ишли течно и то је резултирало изједначењем.