Тако је међу најпознатијима постао снимак с Твитера на којем се види река људи на „протесту у Ирану“. Новинар Камбри Кавахин Коа објавио је на Твитеру тај снимак уз коментар: „Вау! 300.000 људи маршира за демократију у Ирану! Невероватно!“.
„Хтео сам да сазнам шта је изазвало тако неочекивано интересовање за снимак, па сам открио да су амерички медији и активисти покупили снимак и поново га објавили уз потпис да се ради о протестима у Ирану, иако оригинални потпис на арапском јасно наводи да је реч о Бахреину 2011. године“, наводи се у посту.
Исти видео на Јутјубу је имао више од 1,25 милиона прегледа. Корисник Твитера који је објавио снимак наводи да је популарност тог видеа пример двоструких аршина америчких медија.
„Тај снимак никог није занимао када је био о људима у Бахреину, али раширио се широм света чим су амерички и светски медији јавили да је реч о актуелним протестима у Ирану“, каже твитераш.
У још једном лажном посту, новинар Емран Фероз објавио је фотографију на којој се види жена у хиџабу која насрће на полицију у стилу Џекија Чена. Фотографија је објављена за Нову годину, уз једноставан потпис: „Иран“.
Касније се испоставило да слика потиче из иранског филма „Златни оковратници“. Ипак, Фероз је одбио да призна грешку, уз објашњење да је слика „симболична“. Ипак, уследиле су урнебесне реакције на ту подвалу.
Iran. pic.twitter.com/QoKNWm9J8f
Осим тога, појавиле су се и фотографије на којима се демонстрације присталица власти описују као антирежимске демонстрације.
У још једном примеру наводи се снимак из ваздуха који наводно приказује побуну у Керманшаху у западном Ирану, а заправо се ради о протесту у Буенос Ајресу.