Коен је званичницима Министарства финансија на затвореној седници у Јерусалиму рекао да Израел пажљиво прати ситуацију у Ирану, не само из иностранства, већ и унутар ове земље.
„Имамо очи и уши, чак и у самом Ирану“, нагласио је Коен без прецизирања.
Коментаришући недавни талас антивладиних протеста у Ирану који је започео 28. децембра 2017. године, Коен је навео да, иако он не верује да ће немири срушити режим, био би „врло срећан да види социјалну револуцију“ у овој држави.
„Ја бих, наравно, био веома срећан да видим социјалну револуцију у Ирану“, рекао је Коен. „То би могло да се деси у будућности“, додао је он.
Директор Мосада признао је да се иранска економија побољшала од потписивања нуклеарног споразума са Сједињеним Америчким Државама и другим земљама 2015. године, али тврди да то није значајно утицало на животе иранских грађана и због тога су он изашли на улице да протестују против незапослености, сиромаштва и растућих трошкова живота, као и против политике владе земље.
„Ова стварност тера људе на улице, али не треба имати превелика очекивања“, казао је он.
Око 3.700 људи је притворено током демонстрација у неколико већих градова у Ирану, укључујући Техеран, Машхад, Исфахан и Рашт, сматра адвокат Махмуд Садеги. Током протеста је наводно убијено најмање двадесет особа.
У међувремену, иранске власти оптужиле су стране земље, укључујући Сједињене Америчке Државе и Израел, да покушавају да дестабилизују ситуацију у Ирану, рекавши да су докази које је обезбедила обавештајна служба показали да „постоји троугаони образац који је активирао ове догађаје“.
„Још једном нација говори Сједињеним Америчким Државама, Великој Британији и онима који траже да се сруши Исламска Република Иран из иностранства да ’нисте успели и да нећете успети ни у будућности‘“, написао је врховни лидер ајатолах Али Хамнеј на свом налогу на Твитеру.
Коенови коментари долазе два месеца након што је наводни агент Мосада осуђен на смрт у Ирану, јер је, према тужиоцима, проглашен кривим за учешће у низу атентата на иранске нуклеарне научнике.