Бошковић, који борави у званичној посети САД, рекао је за „Глас Америке“ да би црногорски официри Кфору требало да се придруже до краја године.
Он је објаснио да ће Црна Гора, која је чланица НАТО-а, једног официра упутити у Кфоров штаб у Приштини, а другог у канцеларију за везу која се налази у Скопљу.
На питање о реакцији Србије на ту одлуку Подгорице, Бошковић је рекао да „Црна Гора прати своје интересе“ и да „разуме политику војне неутралности“ коју води Београд.
Црногорски министар одбране је потврдио да је Савет за одбрану и безбедност одлучио и да повећа број војника у НАТО-овој мисији ИСАФ у Авганистану, са садашњих 18.
Бошковић није прецизирао колико је повећано црногорско учешће у тој мисији у којој је Црна Гора за осам година у шеснаест контингената ангажовала укупно 418 војника.
Владину одлуку наредних месеци треба да потврди Скупштина.
Црногорски министар одбране борави у посети САД, где се у уторак у Пентагону састао са америчким секретаром за одбрану Џејмсом Матисом, с којим је потписао споразум о безбедносним мерама за заштиту тајних података.
Бошковић је објаснио да споразум подразумева да две државе размењују све безбедносне податке у сагласности с процедурама.
Додао је да ће споразум обезбедити Црној Гори и приступ новим технологијама, што ће омогућити „потпуно другачије конципирање оружаних снага и нову и модернију опрему“.
Б92, Бета