Те оптужбе долазе од оних који свет деле на „наш“ и „њихов“, независно од тога чиме се одређени људи баве и које методе примењују — било да су терористичке или не, додао је Рјабков.
„Погледајте шта се својевремено догодило у Ираку, а сада Запад кука како није могуће имплементирати резолуцију о увођењу хуманитарне паузе у Источној Гути. Испоруку помоћи коче снаге које се боре против сиријске војске, као и одређене терористичке групације које су у Резолуцији наведене као забрањене“, указао је заменик шефа руске дипломатије.
Он је подсетио и да је данас на снагу ступила петочасовна хуманитарна пауза како би се извели цивили из Источне Гуте. Прва таква пауза је планирана за 27. фебруар, али милитанти које се боре против сиријске војске нису дозволили да се она реализује.
Рјабков се осврнуо и на антируске санкције Сједињених Америчких Држава, оценивши да Русија у сваком тренутку може да пружи одговор који би могао бити свеобухватан.
„Одговор на антируске санкције може бити дат у најразличитијој форми“, упозорио је он, иако није прецизирао какве би конкретно контрамере Русија могла да предузме.
Упитан да прокоментарише недавни случај са „аргентинским кокаином“, Рјабков је рекао да овим путем неко покушава да „оцрни“ пријатељске односе које Русија има са Аргентином и додао да су верзије о том случају које се појављују у медијима измишљене.
„Не видим смисла да разговарамо о томе, случај је решен, остало је да безбедносне службе доврше посао“, закључио је Рјабков.