Молебан невиним жртвама служило је свештенство Епархије будимљанско-никшићке и Митрополије црногорско-приморске, док се у име мјесне заједнице „Мурино“ присутнима обратио предсједник Бранислав Оташевић, а бесједе су одржали др Божидар Бојовић и историчар Горан Киковић.
У име Демократске народне партије Црне Горе венац је положио посланик у Парламенту Црне Горе Милун Зоговић, који поздравља чињеницу да су пошту невино страдалим грађанима одали представници Амбасаде Руске Федерације у Црној Гори.
„Нико се од представника црногорске власти свих ових година, па ни данас, није удостојио да ода почаст невиним жртвама. Ова чињеница најбоље говори о поданичком карактеру власти Мила Ђукановића и срамоти коју и на овај начин наноси нашој земљи. Дјеца ником нису била ништа крива“, каже Зоговић за Спутњик.
Он додаје да је био елементарни ред да црногорска Влада 30. април прогласи даном жалости, јер је у НАТО бомбардовању насеља Мурино страдало шесторо невиних људи.
Поред породица страдалих и великог броја грађана Мурине и околних села, вијенце су положиле бројне делегације, међу којима су били и представници Српског националног вијећа и Бораца ратова од 1990. године, ученици Основне школе „Петар Дедовић“, представници Општине и СО Беране, представници удружења „Слобода народу“, док су такође били присутни и представници Нове српске демократије и Демократске народне партије.
Подсјетимо, НАТО авијација је тог кобног дана прије тачно 19 година без икаквог објашњења и најаве са десетак пројектила засула мост на Лиму у самом центру Мурина, а том приликом су страдали искључиво цивили који нису имали учешћа у ратним дејствима.
Погинули су ученици Основне школе „Петар Дедовић“: Мирослав Кнежевић, Оливера Максимовић и Јулијана Брудар, затим радник школе Вукић Вулетић, пензионер Манојло Коматина и домаћица Милка Кочановић.
У нападу су такође тешко повријеђени Жељко Белановић, Светлана Зечевић и Тина Миловић, а лакше Мирко Шошкић, Данило Јокић, Васко Чејовић, Слободан Миросављевић и Славко Мирковић.
Мост на Лиму био је оштећен, а није било ниједне куће у Мурину која није претрпјела штету. Страдали су и погон текстилне конфекције, стари хотел, мјесна продавница, као и Дом културе.