Путин је носио портрет свог оца Владимира Спиридоновича Путина, учесника Великог отаџбинског рата, док је Вучић носио слику свог деде Анђелка Вучића, која му је, како је рекао за Спутњик, једина која му је остала.
„Мој отац је добио име по њему, зато што је рођен неколико месеци после његове смрти. Мог деду су убиле усташе, као и више чланова породице Вучић и Куновац — породице моје баке. Неки кажу да су поједини од њих завршили у Јасеновцу, други кажу — поједини у Јадовну, неки су на једном списку, неки на другом — свеједно, сви знају зашто и на који их је начин та судбина задесила. Ми се тим људима, који су само хтели да буду свој на своме и који су страдали само зато што нису хтели да буду на страни хрватских нациста, поносимо“, рекао је Вучић.
Према проценама руских медија, у акцији учествује око милион људи свих генерација, који ће прећи пут дуг шест километара.
Руси проносе портрете својих предака, совјетске и руске заставе, као и балоне у бојама руске тробојке: беле, плаве и црвене.
„Док ми памтимо победнике, они ће живети“, истичу учесници.
Занимљиво је да је један од учесника „Бесмртног пука“ носио, на истом копљу заједно са совјетском, и америчку заставу, као симбол савезништва и заједничке победе над фашизмом у Другом светском рату.
У московској престоници традиционално су организоване и пољске кухиње — у великим лонцима кува се каша од хељде и дели се пролазницима.
Паралелно са „Бесмртним пуком“, Дан победе се обележава и на бројним трговима и парковима — организују се концерти, фестивали, изложбе — чак око 300 догађаја. Са разгласа се чује музика, а пролазници углас певају родољубиве песме.
На Црвеном тргу се појавио и робот који држи корпу са Георгијевским лентама и цвећем, које дели пролазницима, а такође „пева“ и „Каћушу“.
Многи гости престонице су изнајмили станове у Тверској улици, надомак Црвеног трга, како би са прозора гледали војну параду и шетњу „Бесмртног пука“. У просеку, изнајмљивање стана са погледом на главни градски трг је коштало око 75 евра по дану.