„На њих (потписнике споразума о иранском нуклеарном програму) се већ врши озбиљан притисак, већ су постављени ултиматуми о потреби прекида трговине са Ираном, укључујући испоруке одређених производа, куповину иранске нафте, већ се наводе рокови — 60, 90 дана. То је план максималног притиска“, изјавио је Лавров.
Како је навео, Европљани говоре да су спремни да буду независни од САД у својим трговинско-економским везама са Ираном и да намеравају да изврше компензацију.
„Једно је сигурно: изласком из нуклеарног споразума, САД су изгубиле своје право на тај документ, јер тамо постоји низ тачака које дају учесницима одређена права. САД су — а то ни не негирају — сва ова права већ изгубиле“, рекао је Лавров.
Русија и Филипини јачају војну сарадњу
Русија и Филипини су се договорили да ојачају војну и војно-техничку сарадњу, рекао је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров након састанка са филипинским колегом Аланом Питером Кајетаном.
„Договорен је наставак развоја војне и војно-техничке сарадње у контексту договора који је постигнут током посете министра одбране Русије Сергеја Шојгуа Филипинима у октобру 2017. године“, навео је Лавров.