„Нажалост, морамо да констатујемо да је на овим изборима, осим два традиционална учесника — венецуеланског народа, бирача и кандидата који су представили своје програме за учешће на изборима, постојао и трећи учесник. То су оне владе које су отворено позвале на бојкот гласања“, истакао је званичник.
Шчетињин је подсетио да руска страна често мора да слуша оптужбе на свој рачун о мешању у изборе у трећим земљама, додајући да је у случају Венецуле мешање више земаља, укључујући и САД, било очигледно.
„Шта да помислимо када неколико влада, укључујући и оне које сте именовали (САД), априори говоре да неће признати гласање и постављају препреке за одржавање таквог гласања међу венецуеланском дијаспором у својим земљама“, рекао је он.
Русија сматра да ће ови председнички избори помоћи решавању проблема у земљи, пре свега у социјално-економској области, истакао је Шчетињин.
Према његовим речима, сада је задатак међународне заједнице „да помогне венецуеланском народу, различитим политичким силама да седну за преговарачки сто и наставе тај унутарвенецуелански дијалог у циљу решавања задатака развоја земље“.