Ова изјава долази у време када је Бугарска у јеку кампање да гасовод „Турски ток“ иде преко ове земље. Још је нејасно ургирају ли Бугари да се друга цев „Турског тока“ преусмери ка њиховој обали Црног мора или да траса гасовода од Турске иде кроз Бугарску ка Србији и даље у Мађарску и Аустрију. Подсетимо, Владимир Путин ће у своју прву званичну посету пошто је поново постао руски председник отићи у Аустрију, која је веома заинтересована да гас из „Турског тока“ стигне у њихово гасно складиште Баумгартен.
За Србију, која од овог гасовода нема шта да очекује, ипак је много битније хоће ли Софија истрајати у својим настојањима да постане транзитна земља за руски гас, односно да ли ће имати снаге да се одупре притисцима из САД и одређених лобија из ЕУ против руског гаса.
О актуелним плановима за гасне конекције у регион и Европи, али и шансама Србије да се и она нађе на траси гасовода који ће обезбедити и енергетску безбедност земље и о томе шта би један овакав међународни, геостратешки пројекат значио за привредну и политичку будућност наше земље, Јелица Путниковић разговара са Љубинком Милинчић, главном уреденицом српске редакције Спутњика.