Симпатије тог руског града на обали Балтичког мора су, без сумње, биле на страни наше репрезентације.
Поред руског, на улицама се најчешће могао чути српски језик. Певале су се српске песме, улицама се орило: „Србија, Србија“, а чак су и у званичној продавници сувенира ФИФА за Светско првенство у Русији, у центру града, доминирали симболи наше земље.
На самом уласку у радњу била је истакнута маскота Мундијала — вук Забивака, вијорила се српска заставица и на вратима је стајала мајица са српском тробојком и натписом „Србија“.
Сви запослени су били униформисани — носили су мајице са натписом „Србија“.
Овде су се могли наћи разноврсни сувенири: Телстар 18 — званична лопта Мундијала, мајице, играчке, маскота Забивака, привесци, оловке, шалови, шоље, јастуци… Цене су разнолике, али приступачне. Мајица „Србије“ коштала је 1.000 рубаља, што је близу 13,5 евра. Највише су их куповали Срби и Руси, али и Пољаци.
Група српских навијача разгледала је сувенире са симболима Мундијала, а један од њих носио је навијачки шал у бојама српске тробојке на којем је на руском написано: „Сербија“.
Купио га је у Самари, где је српска репрезентација играла своју прву утакмицу у групи против Костарике. Цена му је била 1.500 рубаља, односно двадесетак евра.
У Калињинграду се такав није могао наћи, па је продавац понудио сличан, али са руском тробојком и без натписа.
„Само га окренете и добићете редослед боја српске заставе. Ми смо ионако један народ“, рекао је уз осмех.