Фабрика минералних ђубрива и азотних једињења ХИП „Азотара“ из Панчева у постојећем облику више неће постојати. Иде у стечај. Тако се најављује из владе Србије, као и из ЈП „Србијагас“, коме „Азотара“ највише дугује.
Најављено је да држава хоће стечај „Азотаре“ да би очистила дугове и да би после могла да је приватизује. А продаће је без радника (875 запослених), за које се сада припрема социјални програм.
Занимљиво је да потенцијални купац неће имати обавезу да производи. Дакле, може да ради шта хоће са фабриком. Да је „исече у старо гвожђе“… Нови власник ће, ако га буде јер судбина „Азотаре“ је неизвесна већ годинама, чак и ако буде хтео да обнови производњу неће морати да врати на посао све раднике. Сада се у јавности, углавном, прича о судбини запослених. О томе треба ли Србији домаћа производња минералних ђубрива углавном се не прича.
Шта гашење „Азотаре“ значи за привреду државе, пре свега за српску пољопривреду, која ће остати без домаћих вештачких ђубрива Јелица Путниковић у данашњој емисији „Енергија Спутњика“ разговара са агроекономистом Миланом Пространом.