Из године у годину интересовање јавности за овај догађај расте. Током игара, хиљаде Руса свакодневно посећује Алабино, где помно прате надметања војски из Европе, Азије, Африке, Централне и Латинске Америке, ужива у наступима и концертима националних плесачких и музичких група и изложбама које приређују земље-учеснице војних игара, које представљају своје земље и своју културу.
За многе је то јединствена прилика да завире у тенкове, борбена возила и другу војну технику изложену на полигону, али и да пробају национална јела разних земаља која спремају војни кувари који се у оквиру игара такмиче у дисциплини „Пољска кухиња“.
На територији „Алабина“ раде и киосци брзе хране, ресторани, радњице и тезгице са сувенирима. Постављени су и замрзивачи са сладоледима и апарати са хладним напицима и кафом. Продају се и макете војне технике, играчке, одећа и обућа… Може се пробати слатко од шишарки или попити шоља топлог чаја, тек наточена из самовара.
„Војенторг“, компанија која је у служби руског Министарства одбране, током игара отворила је на војним полигонима широм Русије више од 230 таквих објеката.
Гостима и учесницима су понуђена три различита јеловника са 110 врста јела, од „шашљика“ (ражњића) и „плова“ (пилава) до пита и свежих салата. С ногу се могу презалогајити и сендвичи, хот-догови или кувани кукуруз. Направљен је чак и јеловник за децу, намењен најмлађим посетиоцима.
Омиљено место за куповину, како војника, тако и посетилаца су продавнице „Армија Русије“, где се могу купити мајице и дуксерице са војним мотивима или ликом руског председника Владимира Путина, министра одбране Сергеја Шојгуа или шефа дипломатије Сергеја Лаврова.
Тражене су и јакне, панталоне, капе, мараме, шоље, ранчеви, несесери, маске за телефоне и сви други сувенири који су произведени под тим брендом руског Министарства одбране.
На територији војног полигона ради и амбуланта, прес-центар и огроман ВИП шатор у коме се организују пријеми за војни врх земаља-учесница игара.
Територија „Алабина“ је огромна, непрегледна. Мери се хектарима. Красе је шуме и шумарци, језерца и потоци. Све је у зеленилу, иза кога се скривају касарне и разни војни објекти. Све је чисто и умивено, што би се рекло, под конац.
Прашина се само диже на стази, где се целог дана одвијају трке тенкиста. Чује се хука мотора, стругање „гусеница“, паљба противавионских топова и спрегнутих митраљеза… Повремено полигон надлећу и хеликоптери, а са разгласа се чује глас коментатора који преноси дешавања на стази или се чује „Каћуша“ и друге родољубиве песме.
Највеселије је на трибинама: ту се навија, радује успесима и победама, али и нервира када омиљеној екипи не иде све глатко. Латиноамерички и афрички војници умеју ту и да запевају и засвирају национале инструменте.
По правилу, Руси навијају за своје тенкисте, али подржавају и бодре и српске.
Тенкисти Војске Србије ће данас имати своју прву трку на „Тенковском биатлону“, и то групи су са Русијом и Ираном, а возиће руске тенкове Т-72Б3 црвене боје.
Руско Министарство одбране припремило је и 1.067 комплета медаља за најбоље учеснике Међународних војних игара. Такође, спремљено је и 28 пехара за победничке екипе у свих 28 војних дисциплина, а главна награда — Куп „Армија 2018“ отићи ће у руке Оружаних снага оне земље чије екипе у укупном пласману, у свим дисциплинама, остваре највећи успех.
На полигону „Алабино“ могу се видети и друге вредне награде спремљене за победнике, попут скутера, аутомобила марке „лада“ и теренских возила „патриот“.
Међународне војне игре су одавно назване „војном олимпијадом“. Овде важи стари мото: „Брже, више, јаче“, а томе се може додати и „прецизније“. Ко ће ове године побрати ловорике, тек ће се видети, а како показују резултати досадашњих игара, руска војска је у већини дисциплина најбоља на свету и апсолутни победник свих досадашњих „Тенковских биатлона“. Руски тенкисти су прошле године током „Тенковског биатлона“ поставили нови рекорд у брзини и прецизности гађања.
Четврте Међународне војне игре, које су организоване на иницијативу руског министра одбране Сергеја Шојгуа, одржавају се на територији седам држава — у Русији, Азербејџану, Белорусији, Кини, Казахстану, Ирану и Јерменији.
У 28 дисциплина, које обухватају готово све родове конвенционалне војске, такмиче се екипе из 32 земље, а припадници Војске Србије учествују у три дисциплине: „Тенковски биатлон“, „Снајперска граница“ и „Инжењеријска формула“.