Путин је мање од два сата боравио у Аустрији, где је био на венчању министарке Карин Кнајсл са којом је и плесао.
„Господин Путин је привукао највише пажње, иако је био само један од око 100 људи позваних на венчање“, наводи лист.
„Њујорк тајмс“ примећује да Путин показује „мајсторство пред камерама“, било да позира без мајице на коњу, игра са Татарима или вози „харли“ са бајкерима.
„У суботу та способност је поново показана, овога пута приликом кратког појављивања руског лидера на венчању аустријске министарке спољних послова, након чега је наставио пут за Немачку на разговоре са канцеларком Ангелом Меркел“, наводи лист.
Та кратка посета Путина, која је трајала само један сат и 20 минута, изазвала је реакције у Аустрији и шире, а нису све биле позитивне, додаје лист.
Опозициони и украјински политичари сматрају да би присуство руског председника могло да нашкоди спољној политици Аустрије у време када је она председавајућа ЕУ.
„Како би председавајућа ЕУ требало да испуни захтев да изгради мостове и делује као поштен посредник ако су министарка спољних послова и канцелар очигледно на истој страни“, рекао је Андреас Шидер из аустријске Социјалистичке партије.
И пре него што је Кремљ објавио да ће Путин присуствовати венчању аустријске шефице дипломатије, догађај је већ попримио политички карактер, констатује „Њујорк тајмс“.
Гости на венчању су били и аустријски канцелар Себастијан Курц, вицеканцелар Ханс Кристијан Штрахе, као и други чланови кабинета.
Министарство министарке Кнајсл саопштило је да је венчање приватан догађај и инсистира на томе да оно неће утицати на спољну политику државе.
То је прокоментарисао и украјински министар спољних послова Павло Климкин.
Он је на Твитеру написао да „обично не коментарише“, али „ако је Министарство спољних послова Аустрије присиљено да се оправда и осигура да се курс спољне политике неће променити у светлу ове ’приватне‘ посете, онда су ствари преузеле занимљив облик који ставља тужан осмех на моје лице“.
„Њујорк тајмс“ подсећа да је ове године Аустрија одбила да се придружи већини западних земаља у протеривању руских дипломата које је уследило после тровања бившег руског шпијуна Сергеја Скрипаља и његове ћерке Јулије у Британији, позивајући се на „неутралност“ државе.
Млада је носила традиционалну хаљину, препознатљиву за Немачку и Аустрију.
Путин је министарки Кнајсел предао букет цвећа жуте боје коју шефица дипломатије посебно воли и исте боје као букет који је и носила на венчању.