Осим у 27 земаља Европске уније ове ознаке ће се користити на Исланду, у Лихтенштајну и Норвешкој, Македонији, Србији, Швајцарској и Турској, можда и у Великој Британији.
Наиме, од средине октобра на сваком пиштољу за гориво и мерном уређају за гориво на бензинској пумпи, као и на већ споменутим новим возилима, стајаће посебне ознаке. Уз сваки моторни бензин стајаће ознаке попут Е5, Е10 или Е85 на пример. Она ће потрошачима говорити колики је максимални проценат етанола у гориву (Е5 до 5 одсто, Е10 до десет одсто…), односно биогорива у гориву.
Овај пропис важиће и за Србију, која није члан Европске уније, али се наша земља обавезала на веће учешће обновљивих извора енергије не само за производњу електричне енергије и грејање већ и за саобраћај. Националним планом до 2020. године предвиђено да учешће буде 10 одсто.
О томе како ће Србија успети да испоштује ову директиву о биогоривима, јер је њихова производња у домаћим компанијама само симболична, у данашњој „Енергији Спутњика“ Јелица Путниковић разговара са др Сандром Глишић, доцентом на Технолошко-металуршком факултету, која је докторирала на теми биогорива, и Томиславом Мићовићем, генералним секретаром Удружења нафтних компанија Србије.