Она је захвалила на промени става америчке администрације у односу према Србији. Брнабићева је рекла и да је америчка подршка значајна јер је потребно да Приштина прихвати компромис, који је важан због свих грађана који живе на Косову и Метохији.
У разговору са Росом, с којим се састала и почетком септембра у Београду, Брнабићева се осврнула на церемонију обележавања 100 година од подизања српске заставе изнад Беле куће и истакла да је то важан тренутак за даљи развој билатералних односа.
Брнабићева и Рос посебно су разговарали о економској сарадњи двеју земаља, преноси Танјуг.
Премијерка је истакла да је за Србију веома значајна инвестиција компаније НЦР.
Сједињене Државе су један од највећих страних инвеститора у Србији, а компаније као НЦР и „Мајкрософт“ важне су за даљи привредни и технолошки развој наше земље, наводи се у саопштењу Канцеларије за сарадњу с медијима Владе Србије.
Брнабићева је нагласила да је потписан државни уговор о набавци „Оракл“ хардвера и лиценци, чиме је Србија постала прва земља у централној и источној Европи, а друга у Европи после Велике Британије, која је успоставила државну Оракл клауд инфраструктуру, важну за даљи развој електронске управе.
Премијерка је рекла да је у првој половини ове године раст БДП-а у Србији био 4,8 одсто, што је у врху међу европским земљама.
Она је додала да је циљ Владе дугорочно одржив економски раст, стабилност јавних финансија и инвестиције у развојне пројекте.
„Најважније нам је да водимо одговорну економску политику, што је започела претходна влада предвођена Александром Вучићем“, нагласила је Брнабићева.
Председница Владе је рекла да би и српски званичници и грађани Србије желели да амерички председник Доналд Трамп посети Србију.
Амерички секретар за трговину истакао је у разговору да је недавна посета Београду била јако успешна, наводи се у саопштењу.
У конструктивном разговору, Брнабићева и Рос договорили су се да Рос поново посети Србију.
„Ви сте наш савезник и пријатељ“
Састанку је присуствовао и шеф дипломатије Ивица Дачић, који је истакао да је најважније да Албанци на Косову и Метохији схвате да треба да прихвате компромис, јер су раније сматрали да нема никакве потребе да се разговара и договара са Србима.
„Ситуација се сада променила, ви сте наш савезник и пријатељ, што помаже наставак дијалога“, истакао је Дачић.
Председница владе је рекла да би и српски званичници и грађани Србије желели да амерички председник Доналд Трамп посети Србију.
Амерички секретар за трговину истакао је у разговору да је недавна посета Београду била јако успешна, наводи се у саопштењу.
У конструктивном разговору, Брнабићева и Рос договорили су се да Рос поново посети Србију.