Наиме, немачки стратег славног клуба са Енфилда је на своју јакну прикачио Наталијину рамонду, којом се у Србији одаје почаст жртвама из Првог светског рата, преносе медији.
Клоп је на конференцији за медије честитао победу Црвеној звезди.
„Било је тешко, атмосфера невероватна, фудбалска, било је доста бучно, поготово после другог гола, али могло је да се игра. Добро смо почели, али је после промашаја Стариџа све кренуло низбрдо, примили смо два гола. У наставку смо били бољи, али нисмо стварали шансе, сем у финишу“, рекао је Клоп.
Он је истакао да га Звезда није изненадила тактички, да је све било слично као у Ливерпулу, с тим да је његов тим тада одиграо боље.
На питање да прокоментарише игру двоструког стрелца Милана Павкова, Клоп је рекао:
„Знали смо га, али нисмо баш очекивали да постигне два гола (смех). Он је променио меч против Салцбурга, одиграо је фантастичан меч, други гол је посебно сјајан, мислим да је сам себе изненадио“, поручио је немачки стручњак.
Цвет феникс — вишеструки симбол за Србе
Наталијина рамонда је биљка чија је симболика вишеструка за српски народ.
Позната је као цвет феникс, јер и када се потпуно осуши, ако се мало залије, може да оживи, баш као што је из пепела васкрсла и српска војска у Првом светском рату. Цвет који је жив и када је на око мртав је добио име по једној од најлепших српских краљица Наталији Обреновић и опстаје на нашим просторима већ милионима година.
Расте на истоку Србије и на планини Ниџе у Македонији, на чијем је врху Кајмакчалану српска војска, под командом војводе Живојина Мишића, водила жестоке борбе против Бугара, у Првом светском рату, током стварања предуслова за пробој Солунског фронта.
Битка је вођена у другој половини септембра 1916. и прва је српска победа од повлачења из земље током зиме 1915/1916. године
Пригодни беџеви у знак одавања почасти страдалима у рату, али и поноса на војничке победе одавно постоје и у другим земљама. У част победе у Првом светском рату Британци и грађани држава Комонвелта са поносом истичу значке у облику цвета булке, што је ових дана била топ тема у британским и српским медијима, јер је фудбалер Немања Матић одбио да га носи зато што је Велика Британија учествовала у бомбардовању Србије 1999. године.