Они су осуђени за кривично дело тешке телесне повреде, а не за тешко убиство како је то тврдило тужилаштво током поступка, преноси Танјуг.
Највишу казну добио је Душан Ранковић од 10 година затвора, Милош Илић, Стефан Стојановић и Немања Ристић добили су по девет година затвора, као млађи пунолетници, док је Милош Сенић добио пет година затвора.
Енглески држављанин босанског порекла Амир Омарџић осуђен је на 15 година затвора.
На ту пресуду постоји право жалбе у року од два месеца, на коју могу да се жале и осуђени и грчко тужилаштво.
Један од бранилаца наших младића, адвокат Зора Добричанин Никодиновић рекла је за Танјуг да је задовољна том пресудом и оценом суда да није реч о убиству, као што је од почетка и тврдила.
Она је појаснила да према грчким законима осуђеници могу да буду пуштени на условни отпуст после једне трећине издржане казне.
Такође, када су у питању млађи пунолетници, њима се један дан притвора рачуна као два дана, а притвор се урачунава у затворску казну.
Петорица српских младића су у притвору од хапшења након инцидента у јулу прошле године.
Раније данас двојица младића из Србије Ненад Јовановић и Синиша Петровић, који су се бранили са слободе и које је суд теретио за учествовање у туци у којој је убијен амерички студент на Закинтосу, ослобођени су оптужбе.
Одлуком суда ослобођен је и бармен Јоргос Скијадопулос, који се после измена оптужнице није више теретио за убиство, већ за тучу.