Наводи се да би ово могло да баци ново светло на мучки напад на Ивановића и на истрагу која већ скоро пуну годину дана тапка у месту.
Према сазнањима Новости, српски органи проверавају шта је Зека, који има подебљи полицијски досије, уопште радио у Митровици непосредно пре злочина и да ли има неке везе или сазнања о убиству.
Како сматрају саговорници овог листа, ово је занимљив детаљ јер је реч о човеку који има блиске односе са многима из приштинске власти, која је до сада углавном опструирала истрагу, не достављајући Београду чак ни чауре са места злочина.
Подсећа се да је у четвртак косовски председник Хашим Тачи, у циљу да прст кривице, према оцени Новости, усмери ка Србији, рекао да се главни осумњичени за убиство Ивановића налазе у Београду, као и да је истрага у веома важној фази.
Лист наводи да је Зека, између осталог, власник албанског фудбалског клуба Скендербег из Корче, чију делегацију је предводио на утакмици с Партизаном у Београду, одигране у оквиру прошлосезонског такмичења у Лиги Европе. УЕФА је у међувремену Скендербег казнила избацивањем из европских такмичења на девет година због намештања мечева.
Новости наводе да је 55-годишњи Зека и почасни председник ФК Трепча 89 из Јужне Косовске Митровице и власник ресторана „Конак Л“, који се налази преко пута зграде владе у Приштини и важи за место окупљања приштинских политичара.
Лист пише да је Зека наводно под заштитом Тачија, али да је близак и с албанским премијером Едијем Рамом, са којим је у сталном контакту.
Према информацијама Новости, он се од ’80-их година прошлог века доводи у везу са крађама и фалсификовањем докумената у Немачкој, кријумчарењем и трговином дрогом у тој земљи и Швајцарској, илегалном трговином оружјем и војном опремом за муслиманске снаге у БиХ, као и силовањем у Србији и убиством у Хрватској.
Према оперативним сазнањима листа, Зека је један од организатора групе која је шверцовала дрогу из Турске, преко Косова и Метохије, до земаља Западне Европе, а после рата на КиМ доводили су га у везу с руководиоцима ОВК Тачијем, Реџепом Сељимијем и Кадријем Весељијем.
Новости наводе да се сумња да је био укључен и у помагање политичких убистава чланова и симпатизера Демократског савеза Косова Ибрахима Ругове.
Наводи се да га је Унмик полиција, од доласка на КиМ, држала на оку због веза с организованим криминалом.