Након обиласка новоизграђеног објекта и информисања о изведеним радовима на инфраструктурном уређењу хелидрома ВМА, министар Вулин је истакао да је реч о најсавременијем и једином правом хелидрому у Србији, који има све елементе који су за ту намену предвиђени, додајући да је до недавно на хелидрому ВМА постојала само једна слетно-полетна тачка и да није било осветљења.
„Сада имамо две слетно-полетне тачке, обе имају осветљење, што значи да у свим временским условима, дању и ноћу, можемо да примимо све типове хеликоптера, без обзира на њихову величину. Пацијенти ВМА су на овај начин добили једну драгоцену услугу, али је и Војска Србије добила једну нову способност, као и сви грађани Србије. Свако улагање у Војску Србије јесте улагање у квалитет живота сваког грађанина и што будете имали јачу и опремљенију Војску Србије и што ми будемо имали више нових способности, то ће бити јача и Србија и то ће бити лакши живот сваког грађанина наше земље“, нагласио је Вулин, саопштило је Министарство одбране.
Министар одбране је захвалио директорки Директората цивилног ваздухопловства Републике Србије Мирјани Чизмаров на великој донацији у износу од 25 милиона динара, додајући да су сва средства за инфраструктурне радове на том хелидрому обезбеђена из донације, а не из буџета.
„Велико ми је задовољство што могу да се захвалим директорки Чизмаров и зато што разуме и зато што је препознала потребу да се помогне пацијентима ВМА, као и сваком нашем грађанину, али и Војсци Србије. Позивам и остале социјално-одговорне субјекте у овој земљи да увек размишљају о томе да могу да помогну својој Војсци, јер тако ће помоћи и својој држави. Хелидром је отворен, он ће се користити и надајмо се да ћемо га увек користити у мирнодопске сврхе и увек за добро, али он је ту 24 часа на располагању свим грађанима наше земље, не само припадницима Војске“, поручио је Вулин.
Говорећи о значају новоизграђеног објекта на хелидрому ВМА, командант РВ и ПВО генерал Жарковић је истакао да су сада обезбеђени услови за смештај посаде хеликоптера, унутрашње службе, као и санитетског особља и лица која се хеликоптерима транспортују.
„Реч је о једином хелидрому у Републици Србији, који обезбеђује услове за слетање два хеликоптера истовремено, на две позиције, дању и ноћу и у свим условима. Веома је значајан за РВ и ПВО, ВМА, али и за целокупан систем одбране“, нагласио је генерал Жарковић, додајући да је од 1. јануара 2019. овај хелидром стављен у функцију и да су обезбеђени услови за слетање свих хеликоптера.
Отварању су присуствовали и државни секретар у Министарству одбране Бојан Јоцић, начелник Управе за војно здравство бригадни генерал Угљеша Јовичић и заступник начелника ВМА пуковник Мирослав Вукосављевић.