Тим поводом је из те странке саопштено да Додик „дубоко тоне у глиб великодржавних идеја које су у 20. веку од те реке направиле највећу масовну гробницу невиних цивила, чија је једина ’кривица‘ била што нису Срби“.
Реке у Босни и Херцеговини нису, кажу, ни српске, ни бошњачке, ни хрватске, већ само босанскохерцеговачке.
„Једна од њих — Дрина — стогодишња је државна граница између Босне и Херцеговине и Србије. Тако ће заувек и остати“, поручили су из те странке.
Из СДА поручују Додику, другим званичницима ентитета РС, али, како наводе, и појединим званичницима Републике Србије, да бим им „коначно морало постати јасно да никада и ничим неће моћи угрозити Босну и Херцеговину и њене међународно признате границе“.
„Својом садашњом политиком једино могу угрозити стабилност целе регије и довести у питање Дејтонски мировни споразум, а тиме и унутрашњу ентитетску структуру БиХ која је настала у Дејтону“, наводи се у саопштењу.
У овој бошњачкој странци сматрају да поступци и реторика Милорада Додика наносе штету стабилизацији прилика, напретку Босне и Херцеговине и решавању животних проблема њених грађана.
„Иако стално понавља како жели да се што пре успостави нови сазив Већа министара БиХ, својим потезима и изјавама то практично онемогућава. Непоштовањем закона и одлука у чијем је доношењу учествовала и политичка партија на чијем је челу, покушајима да решавање односа између Србије и Косова повеже са БиХ, омаловажавањем институција и симбола БиХ, кршењем одлука Уставног суда прославом неуставног ’Дана РС‘, Додик изазива тензије које никоме у БиХ, али ни у регији не могу донети ништа добро“, стоји у саопштењу које је пренела „Фена“.