На тој изложби су представљене црно-беле фотографије, портрети седамдесеторо деце која су преживела бомбардовања у зонама Донбаса, током три године. У њима је убијено више од 200 деце, а њих 500 је рањено. Те фотографије нису само портрети деце, ти портрети су порука, стоји у саопштењу.
„Идеја пројекта се родила давно, 2014. године. Иза Ирине Лашкевич и Дена Левија су стотине препешачених километара, на првој линији, под сталном артиљеријском и пушчаном ватром по целој територији Донбаса. Децу, која су преко ноћи одрасла, стално су сретали. Сви су настојали да рашчисте рушевине, одрасли су ридали пред камером, причајући о својој несрећи, а крај њих су увек стајала деца, која су се врло озбиљно односила према њиховој молби да их фотографишу. Веровала су да могу утицати на оне који сваког дана пуцају на њих“, саопштено је поводом отварања изложбе.
Ирина Лашкевич је по образовању архитекта. Од 2014. године живи у Доњецку и ради као ратни дописник и фоторепортер. Аутор је неколико документарних филмова. Стални је сарадник Анатолија Шарија, једног од најпопуларнијих руских блогера. Ден Леви (право име Данил Богдан) је рођен у Донбасу. У Доњецку је радио од 2015. до 2017, а сада живи и ради у Москви као фотограф и видео монтажер.
Изложбу фотографија „Деца Донбаса“ Ирине Лашкевич и Дена Левија ће отворити Андреј Кочетов, синдикални лидер из Луганска, пуковник Љубинко Ђурковић, командант одбране Кошара, који је недавно посетио Донбас, и дечији вокални ансамбл Благодар. У сарадњи са галеријом „Квака 22“, изложбу је организовала ликовна уметница Снежана Вујовић Николић.