У интервјуу за телевизију РТ Мадуро је упозорио да империјализам не помаже никоме на свету, већ само „доноси бомбе и смрт“, како се дешавало у Авганистану, Ираку, Либији и Сирији.
„Не намеравам да дозволим никакво мешање“, додао је он.
Мадуро је такође казао да је предложена хуманитарна помоћ Сједињених Америчких Држава политички шоу.
Раније су Гваидови представници саопштили да ће венецуеланска опозиција у Вашингтону 14. фебруара одржати међународну конференцију ради прикупљања хуманитарне помоћи. Сам Гваидо, који се прогласио за председника 23. јануара, објавио је да ће формирати три пункта за сакупљање хуманитарне помоћи за земљу: у граду Кукути на граници са Колумбијом, у Бразилу и на једном острву у Карипском мору.
Мадуро је такође рекао да је захвалан председнику Русије Владимиру Путину који је поручио да је против агресије на Венецуелу.
„Захвалан сам за чврст и јасан став Путинове владе која се успротивила агресији на Венецуелу и покушајима смене режима државним ударом“, истакао је Мадуро.
Он је такође захвалио лидерима других земаља, конкретно председнику Кине Си Ђинпингу и председнику Турске Реџепу Тајипу Ердогану. Осим тога, он је захвалио лидерима Мексика, Уругваја, Боливије и представницима земаља-чланица карипског друштва Кариком.
У Венецуели су 21. јануара почели масовни протести против актуелног председника Венецуеле Николаса Мадура. Председник Парламента Венецуеле Хуан Гваидо се 23. јануара прогласио за привременог шефа државе. Сједињене Америчке Државе и низ других земаља су признале Гваида и захтевају од председника Венецуеле Николаса Мадура, ког не сматрају легитимним шефом државе, да не дозволи насилне акције против опозиције. Мадуро је Гваида назвао „марионетом Сједињених Америчких Држава“. Русија, Кина и низ других држава подржале су Мадура као легитимног председника Венецуеле.