Он је тако одговорио на поједине медијске спекулације да се и његова земља, као и Немачка, противи промени граница на Западном Балкану.
Гостујући у јутарњем програму телевизије Н1, Мондолони је рекао да је на обема странама да пронађу обострано прихватљиво решење и да проуче све могућности да се конфликт реши компромисом.
„Ми нисмо за или против (промене граница). Ако је решење прихватљиво за обе стране и ако доприноси стабилности региона, за нас је прихватљиво“, истакао је Мондолони.
Он је поновио раније изречена становишта како „имамо једну заоштрену ситуацију“, која искривљује дијалог, а и негативно се односи на Србију, као и на саму Европску унију.
„Сигурно је да политичка ситуација у Приштини чини да су сви таоци те ситуације. Данас је на политичарима да преузму одговорност и покажу државничку визију“, рекао је француски амбасадор.
Позивајући косовске власти да отклоне баријере за наставак дијалога (такса на робу из Србије и БиХ), Мондолони је нагласио да је Француска била критички настројена и према формирању тзв. војске Косова.
Износећи став о платформи за наставак дијалога коју је усвојила косовска скупштина, Мондолони је казао да схвата српску реакцију на платформу, јер су ставови изречени у њој максималистички.