Пре свега, како је рекао, због недужних људи који су изгубили животе, које убице називају колатералним жртвама.
То је, сматра Капуралин, био класичан пример рата за простор, с циљем продора крупног капитала на Исток, али и кажњавања СРЈ као јединог бастиона након промена деведесетих, који је био брана за инсталирање интереса новог светског поретка.
Агресију на СРЈ он види као војно-политички догађај без преседана у новијој историји.
„Нападнута је суверена држава СРЈ, која ничим није угрожавала НАТО, а наставак је уследио девет година касније отимањем њеног дела територије да би на КиМ била инсталирана једна од највећих НАТО база у том делу Европе. Бомбардовање је престало после 78 дана, али агресија још траје другим средствима“, оценио је Капуралин.
Он је, као ругање науци, здравој памети, али и жртвама НАТО-а, оценио његов најновији став да осиромашени уранијум није опасан по здравље људи и подсетио на то да су управо амерички војници посебно били заштићени у контакту са том муницијом и контаминираним земљиштем.
Гост из Хрватске је, међутим, скептичан по питању даљих дешавања, подсећајући да се после Великог рата очекивало да је такав рат немогуће да буде поновљен. Док год у друштву буде класа, биће и рата, закључио је Капуралин.