Алави је рекао да је десет шпијуна који раде у осетљивим секторима државе ухапшено као резултат рада министарства.
„У компликованом процесу против америчке Централне обавештајне агенције идентификовано је 290 шпијуна из његове шпијунске мреже у различитим земљама, укључујући Иран“, рекао је он.
Алави је даље навео да је слична мера предузета и у вези са британским МИ-6, најављујући да ће касније објавити више детаља о операцијама против обе стране обавештајне агенције. Он је такође рекао да ће информације о шпијунским мрежама бити прослеђене пријатељским државама које су за то заинтересоване.
Ни Вашингтон ни Лондон нису још коментарисали овај извештај. Ова вест долази усред текућих тензија између САД и Техерана, које су недавно довеле до тога да је Вашингтон прогласио иранске Револуционарне гарде за терористичку организацију, а Техеран је као реципрочну меру америчку Централну команду додао на листу терористичких организација.
Од доласка Трампове администрације Вашингтон је у својој спољној политици заузимао оштар приступ према Ирану. САД су се повукле из споразума о нуклеарној енергији 8. маја 2018. године и увеле велике санкције против нафтног, банкарског и поморског сектора Техерана у новембру исте године.