На питање да ли је задовољан комуникацијом коју има са председником Вучићем, он каже да је председник увек спреман на разговор о питањима од заједничког значаја.
„Некада се састајемо у четири ока, некада у присуству наших саветника, али су ти разговори увек искрени и отворени, и ја заиста ценим код председника управо то што је искрен и јасан. Не слажемо се увек, али и када се не слажемо, понашамо се џентлменски. Он снажно заступа интересе Србије и надам се да препознаје да је моја улога такође да представљам интересе и политику САД“, каже амбасадор Скот за „Српски телеграф“.
На питање да ли очекује да би у Белој кући могао да присуствује потписивању споразума између Срба и Албанаца, он одговара:
„Ако мислите на свечаност потписивања од лидера Србије и Косова, свакако се томе надам. Ми и даље верујемо да је дошло време за споразум, али само ако су све стране спремне на компромис и препознавање потреба својих суседа. Да би се то остварило, потребно је да се обе стране врате за преговарачки сто“.
Скот додаје да док се то не деси, сумња да ће доћи до напретка ка правнообавезујућем споразуму о свеобухватној нормализацији односа.
Он каже да је потребно да и Београд и Приштина покажу већу жељу за тим него што се у овом тренутку види.
Коментаришући хоће ли и када Србија ући у ЕУ, он је рекао да ако је Србија опредељена да усвоји потребне реформе у смислу јачања правне државе и да усвоји европске законе и прописе, онда верује да Србија још увек може да оствари тај циљ до 2025.