Поповић и Боцан-Харченко: Велики потенцијал за сарадњу Србије и Русије у области иновација

Србија и Русија интензивно развијају сарадњу у области иновација, а то показује више од десет билатералних споразума који су за мање од две године у овој области потписале две земље.
Sputnik

Иновације и дигитална економија добијају нову улогу и перспективу у развоју билатералне сарадње двеју земаља и у тој области постоји велики потенцијал за раст економске сарадње између Србије и Русије у будућности, оцењено је на састанку који су данас одржали министар за иновације и технолошки развој Ненад Поповић и новоименовани амбасадор Русије у Србији Александар Боцан-Харченко.

Поповић је истакао да српска и руска нација имају једне од најталентованијих инжењера на свету. „Будућност економског развоја је у вештачкој интелигенцији, роботици, дигитализацији индустрије. Србија и Русија имају знање и таленат да буду лидери ових процеса у Европи“, рекао је Поповић.

Он је истакао да ће Србија и Русија у будућности радити још интензивније на спровођењу билатералних споразума у области иновација који су потписани током посете председника Русије Владимира Путина, Србији.

Поповић и Боцан-Харченко: Велики потенцијал за сарадњу Србије и Русије у области иновација

Поповић је истакао да председници двеју земаља, Александар Вучић и Владимир Путин, пружају снажну подршку развоју стратешке сарадње Србије и Русије у области иновација и нових технологија, што је, према његовим речима, одлика „државника са визијом“.

Боцан-Харченко је истакао да је Русија спремна да развија сарадњу са Србијом у свим областима од обостраног интереса за две земље, са посебним акцентом на област иновација и дигиталне економије. Он је истакао да ће Русија наставити да пружа подршку Србији у заштити њених кључних државних и националних интереса.

Министар Поповић се захвалио Русији и председнику Владимиру Путину на принципијелној подршци коју ова земља пружа у очувању територијалног интегритета и суверенитета Србије по питању Косова. Поповић је истакао да је Србија војно неутрална држава и да никада неће постати члан НАТО пакта, наведено је у саопштењу.

Коментар