„Наравно да не, не бавимо се таквим поступцима“, одговорио је Ел Џубеир на питање да ли је инцидент са иранским танкером у близини саудијске обале одговор Ријада на напад дроновима на њихова нафтна постројења.
Он је објаснио да је Саудијска Арабија оптужила Иран „зато што су ракете и беспилотне летелице иранске производње и знамо да је напад био са севера, а не са југа. Тражили смо од Уједињених нација да истраже, а бројне земље су се придружиле истрази, како би се утврдило одакле је извршено лансирање. Када се истрага заврши, објавићемо резултате“.
„Не понашамо се тако. Осим тога, постоје противречни извештаји о томе. Национална иранска нафтна компанија каже да ништа није погођено, неко други каже да је погођено нешто, неки кажу да је дошло до цурења нафте (након инцидента у Црвеном мору), други кажу да нема цурења. Дакле, прича за сада није баш јасна по том питању. Али ми нисмо умешани у ове ствари. То није начин на који ми радимо, нити како смо радили у прошлости. Прича није завршена. Хајде да сачекамо и схватимо шта се десило, пре него што почнемо да извлачимо закључке“, додао је он.
У петак 11. октобра је објављено да је ирански нафтни танкер „Сабити“ нападнут на Црвеном мору код обале Саудијске Арабије, у близини лучког града Џеда. Он је два пута ракетиран, а догодила се и експлозија. Иранско Министарство спољних послова саопштило је о нападу на танкер — да је он оштећен и да је дошло до цурења нафте. Брод припада подружници Националне нафтне компаније Ирана — Националној танкерској компанији Ирана. Техеран за сада није објавио ко стоји иза напада.