Руски универзитети српским студентима представили пројекте о дигитализацији

Руски универзитети представили су своје пројекте, развојне програме и програме у области дигиталне економије српским бруцошима на Првој међународној изложби руских образовних организација „Руска дигитална сарадња на универзитетима“ у Београду, изјавила је за Спутњик Елеонора Митрофанова, представница организационог одбора тог догађаја.
Sputnik

Изложба је отворена у „Руском дому“ Руског центра за науку и културу у Београду. Своје пројекте, развоје и програме у области дигиталне економије представили су Руски економски универзитет „Г. В. Плеханов“, Национални истраживачки универзитет МПЕИ, Универзитет Инополис, Башкирски државни универзитет, Финансијски универзитет при Влади Руске Федерације и Институт за проблеме управљања „В.А. Трапезников“ Руске академије наука.

„Ове године дигитална економија је постала један од главних приоритета за развој Русије“, прокоментарисала је отварање изложбе директорка „Росотрудничества“ Елеонора Митрофанова.

„Наша будућност је у области ИТ, због тога већ сада покушавамо да упознамо младе са новим дигиталним технологијама и поделимо то искуство са младима из других земаља. Заједничка сарадња у области образовања једно је од најважнијих подручја савремених међународних односа“, истакла је Митрофанова за Спутњик.

Поповић и Боцан-Харченко: Велики потенцијал за сарадњу Србије и Русије у области иновација

Говорећи на церемонији отварања, директорка Института за управљање Руског економског универзитета „Г.В. Плеханов“ и чланица Савета за развој дигиталне економије Савета Федерације Русије Надежда Сурова нагласила је да дигитализација привреде и пословања постаје главни извор прогресивног економског раста, што доприноси расту благостања и побољшању квалитета живота грађана.

„Дигитална економија је будућност Русије. Ми обучавамо јединствене стручњаке који владају синергетским, технолошким и економским знањем и вештинама примене дигиталних технологија у различитим областима економије, тако да обучавамо будуће менаџере, правнике, програмере, СМАРТ извршне директоре дигиталне економијел, који ће решавати фундаменталне проблеме дигитализација“, рекла је Сурова.

Посетиоци изложбе, грађани Србије и Руси који живе у Србији, могли су да разговарају са запосленима у образовним установама и добију информације о могућностима образовања на руским универзитетима у области дигиталне економије. На предавањима и мастер-класовима, заинтересовани студенти и њихови родитељи могли су да сазнају о новим дигиталним технологијама које се користе у процесу учења, образовним грантовима, вештачкој интелигенцији, виртуелној и проширеној стварности и блок-чејн технологијама.

Коментар