Признање косовске независности, додао је, није проблем који се брзо и лако решава, и нагласио је да то није питање за медије.
Палмер, који је претходно у Скопљу и Приштини рекао да Србија неће бити примљена у чланство ЕУ, док не призна косовску независност, рекао је у емисији „Прави угао“ РТВ-а да је признање косовске независности тема о којој ће се расправљати за преговарачким столом.
Тврди да је током боравка у Приштини претходног дана био јасан када је рекао да је укидање такси на робу из Србије пут ка нормализацији и дијалогу.
„До решења се може доћи уколико обе стране приближе ставове и ми нећемо никоме наметати то решење“, рекао је Палмер.
Сматра и да Србија треба да престане са активностима које спроводи ради делегитимизације косовске независности, због чега су таксе и уведене.
Иначе, Приштина је таксе на производе из централне Србије и БиХ увела новембра прошле године, а након пропалог покушаја да се прикључи чланству у Интерполу.
Палмер је рекао да САД желе да Србија и Косово нормализују односе и тако отворе пут ка заједничком циљу, а то је чланство у Европској унији.
Истакао је да за САД не постоји питање косовске државности и независности, која је неповратна, већ нормализација односа до које мора доћи дијалогом и договором.
„Циљ процеса и тог дијалога није форсирање било које стране ради нормализације односа, већ напротив — подршка и једној и другој страни“, рекао је Палмер.
„Договор који унапређује мир и стабилност је вишедимензионалан и он подразумева безбедносна, политичка и нека друга питања, као и проблем људских права и грађанских слобода и заштиту културног блага“, прецизирао је Палмер.
САД желе позитивну атмосферу, које сада нема, и до ње се може доћи уколико Београд престане са делегитимизацијом косовске државности и независности.