Српско оружје у Бангкоку: Ко се заинтересовао за „Лазара“ и „Милоша“

Сајам наоружања и војне опреме „Дифенс енд секјурити 2019“ свечано је отворен у Бангкоку, а достигнућа у области одбрамбене индустрије представило је преко 500 компанија из више од 50 земаља света, уз 28 националних павиљона, међу којима запажено место заузима и Србија.
Sputnik

Одбрамбену индустрију Србије наредна четири дана представља компанија „Југоимпорт СДПР“, пише Б92.

У српском павиљону осим средстава из производње и развоја компаније „Југоимпорт СДПР“ на изложбеном простору су представљени и производи ваљевског „Крушика“, чачанске „Слободе“, лучанског „Милана Благојевића“, ужичког „Првог партизана“, крушевачког „Трајала“, компаније „Еде про“, као и „Утве“ која је део система „Југоимпорт СДПР“.

Сложени борбени системи домаћег „Југоимпорта“ изложени су у виду већих макета са пратећим видео-презентацијама, док је био присутан и већи број тзв. живих макета, односно минобацачке, артиљеријске и муниције за стрељачко наоружање.

Српско оружје у Бангкоку: Ко се заинтересовао за „Лазара“ и „Милоша“

„Велики број састанака и посете званичних делегација обележили су први дан овогодишњег сајма. Нема дилеме да је српско наоружање изузетно цењено у свету, што потврђује наставак сарадње не само са партнерима који су наше системе куповали у прошлости, већ и освајање нових тржишта“, рекао је за портал Б 92 војни аналитичар Владе Радуловић, који у Тајланду прати овогодишњи сајам.

Изузетно велико интересовање бројних делегација које су посетиле изложбени павиљон наше одбрамбене индустрије, био је везан за сложене борбене системе, самоходну хаубицу „Нора Б-52“, возила „Лазар“ и „Милош“, вишецевни ракетни систем „Тамнава“, као и брзи вишенаменски борбени чамац.

Српско оружје у Бангкоку: Ко се заинтересовао за „Лазара“ и „Милоша“

Поред тога, забележено је и интересовање за муницију различитог калибра, али и за домаће беспилотне летелице.

Током званичних састанака иницирано је учешће у више заједничких пројеката којим се освајају нова тржишта.

Реч је, пре свега, о развоју и производњи муниције на бази термобаричних експлозива, ракетних горива, али и противоклопних водених ракета нове генерације.

Српски национални павиљон заузима простор између националног павиљона Велике Британије и Кине, која уједно има и најимпозантнији простор, праћен различитом врстом видео-ефеката и промотивних снимака.

Најбројнија делегација која је посетила наш штанд су Оружане снаге Мјанмара, а предводио их је министар одбране Сеин Виен.

Српски штанд су посетили званичници Лаоса, Тајланда и Руске Федерације, као и делегације Филипина, Сингапура и Мексика.

Коментар