С обзиром да Министарство унутрашњих послова Бугарске није успело да идентификује појединце са камере, донета је одлука да се затражи видео-техничка експертиза ФБИ. Великој Британији је послат захтев у вези са личним подацима Руса који су осумњичени за умешаност у случај Скрипаљ.
Поред тога, Бугарска је затражила од Велике Британије да упореди супстанце којима су отровани Скрипаљеви и Гебрев.
У саопштењу тужилаштва се наводи да до овог момента захтеви нису испуњени.
Подсетимо, покушај убиства бугарског трговца оружјем Емилијана Гебрева догодио се 2015. године, када су у ресторану отровани Гебрев, његов син и технички директор његовог предузећа. Гебрев је претпостављао да је реч о супстанци типа „новичок“, а тај напад је повезивао са случајем Скрипаљ.
Истрагом је утврђено да је 2015. године Рус Сергеј Федотов три пута долазио у Бугарску, а његово име такође повезују са тровањем Скрипаљевих.
Верзију о тровању Гебрева „новичоком“, коју је поново покренуо „Инсајдер“, још у фебруару је демантовао генерални тужилац Бугарске Сотир Цацаров, који је данас задужен за „шпијунску аферу“ Малинова. Он је истакао да 2015. године нису спомињани никакви „руски шпијуни“, као и да Гебрев није отрован „новичоком“.
У ствари, позадина приче је био рат који су водила два магната — Гебрев и банкар Цветан Василев — за фабрику која се бави производњом муниције „Дунарит“.
Четвртог марта 2018. године у Солсберију су отровани бивши официр Државне обавештајне управе Русије (ГРУ) Сергеј Скрипаљ и његова кћерка Јулија. Лондон је за тровање Скрипаља хемијском супстанцом А-234 оптужио Русију, која то категорички негира.
Лондон је касније објавио фотографије двојице „осумњичених за тровање Скрипаља“, тврдећи да је реч о двојици официра ГРУ — Александру Петрову и Руслану Боширову. Москва је саопштила да та имена ништа не говоре и поново позвала Лондон да с оптужби и манипулација пређе на сарадњу.