Да ли ће мајмуни из Таџ Махала покварати Трампову посету Индији /видео/

У Индији су у току велике припреме како би посета америчког председника Доналда Трампа 24. и 25. фебруара била успешна. Од изградње зида у сиротињском насељу до улепшавања градова које ће он посећивати, предузимају се све мере да посета буде што пријатнија.
Sputnik

Пошто је индијска држава Утар Прадеш објавила да ће амерички председник Доналд Трамп 24. фебруара посетити Таџ Махал у Агри, влада предузима екстремне мере као што је доливање воде у загађену реку Јамуну како би умањила мирис који долази из ње.

Међутим, мештани Агре имају другачије бриге. Они су забринути да би претња од мајмуна у граду могла упропастити посету америчког председника. Мајмуни и друге животиње у Таџ Махалу стално нападају туристе. Недавно је једног данског туристу угризла крава у близини Таџ Махала и он је тешко повређен. Сви напори које је уложила локална власт на обуздавању напада мајмуна узалудни су. Мере стерилизације, на коју је потрошено преко два милиона долара, нису дале резултате. Они се плаше да би мајмуни могли напасти Трампа јер ће он морати да пешачи најмање 500 метара, преноси „Тајмс оф Индија“.

Влада у Агри спровела је мере безбедности које подразумевају затварање трасе, нико неће смети да излази из кућа на рути којом ће Доналд Трамп кренути од аеродрома Агра до Таџ Махала, а да ли ће на снази ће бити мере за избегавање било каквих потенцијалних напада мајмуна, не зна се.

Особље Централне индустријске снаге безбедности није вешто у обезбеђивању оваквих догађаја. Они иначе имају ручне катапулте како би застрашили мајмуне, што помаже ако је у питању један мајмун или два, али не и кад се деси напад целе групе мајмуна. Ипак, током посете америчког председника, о његовој сигурности бринуће тајна служба Сједињених Држава.

У уторак је у Агру стигао и напредни амерички тим за безбедност како би прегледао целокупно подручје.

Иначе, медији су раније јавили да се уочи Трампове посете гради зид од пола километра у држави Гуџарат, са наменом да блокира погледе на сиротињску четврт, у којој живи више од 2.000 људи.

Коментар