Састанку су присуствовали представници Министарства одбране и Министарства здравља Србије, а са руске стране официри штаба оперативне групе која је стигла у Београд.
Сачињен је план рада, одређена су насеља и објекти где ће бити ангажовани руски лекари и јединице за Радиојациону хемијску билошку заштиту (РХБ).
Планирано је да тимови лекара и медицинских сестара обуче српске лекаре који директно раде са пацијентима оболелим од вируса корона и да им пруже помоћ у организацији лечења и карантина.
Како је предвиђено, две екипе лекара ће остати да раде у Београду, где је ситуација најсложенија. Пет екипа ће бити упућено у Ниш, Кикинду, Ваљево и Ћуприју, наводи се у саопштењу руског Министарства одбране.
Планирано је да стручњаци за РХБ заштиту и још један тим лекара буду упућени у Бачку Тополу, где се у изолацији налазе српски војници који су били у контакту са зараженима.
Две групе стручњака за РХБ заштиту биће ангажоване у Гинеколошко-акушерској болници „Народни фронт“ и Клиничко-болничком центру „Драгиша Мишовић“ у Београду.
Гости из Русије су информисани о актуелној ситуацији у Србији, као и мерама које је држава предузела у борби против ширења вируса корона, а заменик начелника Генералштаба војске РС генерал-мајор Петар Цветковић и државни секретар Министарства здравља Берислав Текић захвалили су се генерал-мајору Михаилу Чернишову на томе што је Русија указала помоћ Србији.
Из Русије у Србију је јуче и данас слетело 11 руских авиона Ил-76 са тимовима лекара и стручњака, опремом и техником, како би пружили помоћ у борби против вируса корона.
У Србији има укупно 1.624 заражених, а преминуло је 44.
О томе како је Европа пала на тесту када је у питању вирус корона у емисији „Пророк“ говорио је Душан Пророковић.