Дивље животиње — у граду, а људи — у шуми /видео/

Необичне ствари догађају се у свету услед ситуације са вирусом корона. Дивље животиње су почеле да шетају пустим градским улицама, а људи, с друге стране, све чешће одлазе у шуме.
Sputnik

Недавно је у Петербургу примећен дабар како ужурбано иде Смољним кејом. У Чилеу је полицијски час „прекршила“ пума, док је, с друге стране, носорог у Непалу „помогао“ људима да поштују режим самоизолације. Ретке врсте корњача вратиле су се на популарно летовалиште Пукет на Тајланду, које је у нормалним околностима преплављено туристима.

„Не вреба вас корона на путевима, већ нешто веће“, написао је запослени индијске шумарске службе Сусанта Нанда у коментару изнад видео-снимка на коме је приказан лав који шета улицом у насељу индијске државе Гуџарат.

​У престоници Чилеа, Сантјагу, млада гладна пума „прекршила“ је полицијски час још у марту.

Један носорог у Непалу је, по свему судећи, „одлучио да преузме ствар у своје руке“ и натера људе да поштују режим самоизолације, те је изашао из националног парка „Читван“ и растерао људе на улици, после чега се мирно вратио на своју територију.

​Становници Русије такође су приметили необичне комшије. У Санкт Петербургу снимљен је дабар, али не у близини шумског парка, већ на Смољном кеју. Кретао се у правцу Неве.

У Израелу су шакали уочени у градовима. У многим земљама локалци су објављивали видео-снимке дивљих свиња на улици, или јелена. У Сочију се плашљиве срне шетају у близини празних кампова, којима иначе не прилазе због присуства људи.

Ни плаже без туриста ипак нису празне. На Пукет су се, на пример, вратиле ретке корњаче, а раније им је гомила туриста сметала да леже на обали острва.

Људи одлазе у шуме

Еколози истичу да су ловци постали активнији у регионима и да продужене викенде користе да оду у шуме или планине.

Прес-служба Светске фондације за природу саопштила је да неки то раде и да би се бавили криволовом.

„Људи више воле да се ослоне на себе и да се осећају самостално, припремају залихе меса, рибе и дрва, да им се нађе за сваки случај“, објашњава Дмитриј Горшков, директор програма Светске фондације за природу у Русији.

Недавно се сазнало да су у Тјумењској области ловокрадице усмртиле лоса. У пролеће је тамо забрањен лов на копитаре, али, према навођењу одељења за ловне инспекције, у овом периоду то представља богохуљење.

Коментар