Мартиновић је јутрос Тањугу рекао да је провео ноћ испред Скупштине Србије са својим колегама.
Каже да није променио одлуку о престанку штрајка глађу, јер сматра да треба да сачека реакцију Тужилаштва на инцидент који се догодио у петак испред парламента, када су присталице Двери и лидер тог покрета Бошко Обрадовић напали посланика Маријана Ристичевића.
Он је изразио наду да ће тужилаштво у току данашњег дана реаговати и да неће "окренути главу" на другу страну, већ да ће заштити, у овом случају посланика Маријана Ристичевића, а у будућности сваког грађанина Србије.
Он је рекао и да му је тешко да каже да ли је штрајк глађу нека врста притиска на Тужилаштво или не, али је додао да посланици морају да пронађу начин како да Тужилаштво коначно почне да обавља свој посао који је дефинисан Уставом и законима.
Како каже, суштина његовог штрајка јесте да сви грађани у Србији буду једнаки, да се покаже да је Србија правна држава и да неко ко мисли другачије не сме да буде претучен.
"Нико у Србији не сме да буде претучен и не сме да буде жртва политичког насиља, само зато што је политички неистомишљеник са Драганом Ðиласом и Бошком Обрадовићем", рекао је Мартиновић.
Каже да одлука о ступању у штрајк глађу није била једноставна, али и да неће бити једноставна ни одлука о прекиду, ако не буде постојала реакција Тужилаштва.
Председник Вучић позвао је јуче Мартиновића и посланицу Сандру Божић да прекину штрајк глађу, између осталог, и због тога што представља неку врсту притиска на тужилаштво.
Након тога, Божић је прекинула штрајк.
Самостални посланик Маријан Ристичевић јуче у току дана је прекинуо штрајк глађу који је почео због питања Косова и Метохије, док лидер Двери Бошко Обрадовић, као сто је најавио, наставља штрајк глађу.