Власти су саопштиле да истражују „више пуцњава“, међу којима је и једна у којој је погинула једна особа.
Шеф полиције у том граду Ррендал Тејлор потврдио је да је дошло до више пуцњава, али није изнео више детаља.
Полиција је касније на Твитеру саопштила да у инцидентима није учествовао ни један њен службеник.
Протести у Индијанаполису праћени су насиљем други дан заредом, зграде су оштећене, најмање једна радња је запаљена, а полицајци су употребили сузавац, преноси Танјуг.
Протести и немири због смрти Афроамериканца Џорџа Флојда током полицијског привођења у Минеаполису настављени су у суботу од Њујорка преко Чикага до Лос Анђелеса, уз сукобе полиције и демонстраната, паљење полицијских аутомобила и повреде на обе стране.
Протести су настављени и у раним јутарњим часовима, а у најмање 25 градовас у 16 држава уведен је полицијски час. Национална гарда распоређена је у десетак држава као и у дистрикту Колумбија, преноси Си-ен-ен.
Како јавља АП, од четвртка је ухапшено скоро 1.400 људи у 17 америчких градова. Више од трећине хапшења догодило се у Лос Анђелесу у петак.
Власти у Минеаполису, саопштиле су да су успеле да зауставе насилне протесте у којима су уништени делови града. Полиција и припадници Националне гарде сукобили су се са демонстранцима који су, пети дан за редом, изашли на улице упркос полицијском часу. Група демонстраната кренула је ка центру града када је полиција испалила сузавац и гумене метке. Демонстранти су се одмах разишли, преноси Глас Америке.
У престоници Вашингтону, упућена је Национална гарда пошто су се стотине демонстраната окупиле на националном молу, друге вечери протеста. Током ноћи запаљена је зграда у центру Вашингтона, у непосредној близини историјског хотела Хеј Адамс.
Многи су се на крају окупили испред Беле куће, где их је сачекала полиција са оклопима, а на демонстранте је испаљен и сузавац. Неки учесници протеста су повремено гурали безбедносне баријере.
Градоначелник Нешвила, у Тенесију, прогласио је ванредно стање након што су демонстранти запалили судницу.
Протести у том граду су у почетку били мирни, али су постали насилни током вечери, када су учесници протеста почели да разбијају прозоре на владиним зградама. Полиција је одговорила сузавцем, а гувернер Тенесија мобилисао је Националну гарду.
Власти у Филаделфији саопштиле су да су мирни протести касније прерасли у насиље, а да је најмање 13 полицајаца повређено и да је било више пожара и пљачкања радњи у центру града.
У Њујорку, на друштвене мреже је постављен видео снимак полицајаца како користе палице и гурају демонстранте док хапсе окупљене.
Прочитајте још: