„Надам се да се ваш колега опоравља. Немам детаље о овом конкретном инциденту. Али, очигледно је да све ове случајеве треба истражити“, одговорио је Дижарик на питање да ли овакво понашање полиције према новинарима одговара међународним демократским стандардима и принципима слободе штампе.
„Такође бих скренуо пажњу на оно што је генерални секретар написао на Твитеру... цитирам: ‘Када нападају новинаре, нападнуто је друштво, ниједна демократија не може функционисати без слободе штампе, а такође ниједно друштво не може праведно без новинара који истражују злочине и говоре истину властима’“, додао је Дижарик.
Дописника РИА Новости Михаила Тургијева, који је 31. маја покривао протесте у Минеаполису, напала је полиција. Полиција му је прснула сузавац у лице након што је показао своју новинарску акредитацију и представио се као новинар. На сличан начин полиција се понашала према оближњој новинарској екипи америчке телевизијске станице „Вајс“.
У Минеаполису и неколико других америчких градова избио је талас нереда након што су припадници полиције убили Афроамериканца Џорџа Флојда. На интернету су се појавили снимци на којима се види како су тројица припадника полиције ставили Флојду лисице, оборила га на земљу, а један од њих коленом му је стао на врат. На снимку се види како Флојд неколико пута говори да не може да дише, након чега се умирио. Човек је умро на интензивној нези. После избијања нереда, четворица полицајаца су отпуштена, а један од њих је оптужен за убиство из нехата.