У Србији је Месец покрио свега пет посто Сунчевог пречника, помрачење је почело у 07.17, максимум је био у 07.38, а крај у 07.59 часова и укупно трајање појаве је 42 минута.
Због безбедности очију, стручњаци саветују да би ову слабо уочљиву појаву требало посматрати кроз специјалне наочаре за помрачење Сунца, или кроз заштитно стакло апарата за заваривање (густине преко 14) или кроз добро и обострано на свећу нагарављено стакло.
Најбезбедније посматрање је телескопом који или има специјални филтер за Сунце, или Сунчев лик пројектује на бели заклон.
Како су објаснили из Астрономског друштва „Руђер Бошковић" , у свом кретању око Земље Месец повремено заклања Сунце, па се говори о помрачењу Сунца, али уколико је Месец далеко од Земље, његов пречник није довољно велик да у потпуности заклони Сунце, па се говори о прстенастом помрачењу Сунца.
Трака на земљиној површини, из које се види прстенасто помрачење ће се протезати од централне Африке, преко југа Арабије, северне Индије, јужне Кине до Тихог океана.
Ова трака је најшира у Индији, 21 километар, и ту се „прстен“ може посматрати 38 секунди. Ван ове зоне, како на север тако и на југ, помрачење Сунца је делимично, а Сунце све мање заклоњено са удаљавањем од ње.
Глобално гледано, помрачење Сунца почело је у 05.46 на Атлантику, а завршава се у 11.34 на Пацифику.